Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vedci proti COVID-19 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Určite súhlasím s rizikom pri nakupovaní. A som presvedčená, že Vaše riešenie je optimálne a za pomoci ajťákov zvládnuteľné. Dodávam, že potraviny a obaly je potrebné podľa mňa dezinfikovať, alebo aspoň poriadne umyť mydlom. Až potom uložiť do chladničiek, poličiek, mrazničiek. K testom a ventilátorom a terapii sa vyjadriť neviem, uvedomujem si len to, že sme na tom veľmi zle, ale nepochybne zdieľanie nových informácií z vedeckých časopisov pomôže. Idem sa prihlásiť na Vašu stránku. I.Š.
 

RE: 929059

Ďakujem. Ak by bol problém vyriešiť online objednávanie pre celé Slovensko, alebo by sme na to nemali dosť času, dá sa to riešiť aj klasicky. Napíšem si zoznam podľa návodu, pred obchodom ho položím na pripravený stojan, pracovník obchodu si ho odfotí na mobil (aby nedošlo k priamemu kontaktu), vydezinfikuje stojan, vyberie potraviny a nákup mi odovzdá pred obchodom. Pre ľudí s histamínovou intoleranciou, ktorí potrebujú čerstvé potraviny, by musela byť výnimka. Doručovať potraviny by im mohli štandardné online obchody aj každý deň. Jediné čo treba spraviť je prideliť každej domácnosti presný čas týždenného nákupu, čo je maličkosť. Zatiaľ som pri tomto riešení obchodov nepočul o žiadnom zásadnom probléme. Nechápem prečo ho nepoužijú v Taliansku alebo Španielsku. Miesto toho sprísňujú karanténu ďalšej časti pracujúcich, čo len zvýrazní ekonomický dopad.
Čo sa týka dezinfekcie, úplne súhlasím. Balené potraviny sa lepšie dezinfikujú, takže sú dnes výhodnejšie. Teraz nemá cenu riešiť nejaké šetrenie s plastmi. Čím viac jednorazových obalov, tým lepšie.